DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Podzimní splouvání Malše

Střípky z historie

Mezinárodní vodácký festival  2006

Problémy se zajištěním dostatku vody odpuštěním z VD Římov pro seriál závodů raftů a pramic v areálu USD v Českém Vrbném v září roku 2006 nás přivedly k myšlence zajistit pravidelné odpouštění vody v pravidelných termínech a v souladu s manipulačním řádem. Toto se podařilo v první polovině roku 2007, kdy Krajský úřad jihočeského kraje svým vyjádřením potvrdil i druhou sobotu v září jako termín každoročního odpouštění zvýšeného množství vody z VD Římov. První ročník splutí se tak jel "na čestné slovo".

Pohár starosty města Týn nad Vltavou  2007

Druhý ročník veřejného splutí Malše z Římova do Českých Budějovic v roce 2007 se jel současně se závodem Českého poháru mládeže ve sjezdu raftů, který pod hlavičkou Svazu vodáků ČR pořádal Rafting klub Temelín.

Pohár starosty města Týn nad Vltavou  2008

Třetí ročník veřejného splutí Malše z Římova do Českých Budějovic se jel souběžně s Mistrovstvím ČR juniorů ve sjezdu raftů. Kvůli problémům s puštěním vody z VD Římov to byl také poslední závod na Malši pod hlavičkou Svazu vodáků ČR .

Malše  2009

Čtvrtý ročník veřejného splouvání , tentokrát již nekolidující s žádným závodem . Vodácko - turistická akce finančně podpořená (stejně jako předchozí dva ročníky) ČEZ, Jadernou elektrárnou Temelín cíleně zaměřená do kategorie juniorů . Účast juniorů téměř třetinová !

Malše  2010

Na organizaci pátého ročníku splouvání Malše pro mládež se poprvé podílí klub RK Týn společně se Sportovní školou VYDRA . Splouvání se jelo jako volný závod , každé dítě obdrželo v cíli sušenku za vrácené startovní číslo !

Malše  2011

Šestý ročník splouvání rodičů s dětmi podpořil kromě ČEZ, a.s. také Jihočeský kraj svým grantem , díky kterému se po Malši proháněla též početná skupina hendikepovaných , většinou ze střediska ARPIDA v Českých Budějovicích .

Malše  2012

Sedmý ročník splouvání rodičů s dětmi - sušenková účast 85 dětí .

Malše  2013

Splouvání rodičů s dětmi již poosmé - sušenková účast 94 dětí .

Celý týden před Malší bylo škaredé počasí a týden poté také , a zrovna nám svítilo sluníčko .

Malše  2014

Splouvání rodičů s dětmi podeváté - sušenková účast 19 dětí .

Tentokráte pršelo před i po Malši . Deštivé počasí se podepsalo i na účasti jen těch nejvěrnějších a nejotrlejších - VD Římov musel omezovat průtok v řece !